W chwili obecnej jego zainteresowania naukowe skupiają się na auralizacji oraz wykorzystaniu technik ambisonicznych w analizie zjawisk akustycznych. Zajmuje się również przesyłaniem sygnałów cyfrowych, ich percepcją, oceną jakości i innymi pokrewnymi zagadnieniami.
Jako inżynier dźwięku zrealizował ponad 30 płyt długogrających (jako inżynier nagrania, miksu, masteringu lub łącznie). Specjalizuje się w nagraniach muzyki akustycznej, jazzu, folku i folkloru, muzyki chóralnej i klasycznej.
Jest również przewodniczącym Stowarzyszenia „Ruska Bursa” w Gorlicach oraz założycielem i redaktorem radia lem.fm Od najmłodszych lat jest zaangażowany w działalność na rzecz mniejszości łemkowskiej, początkowo poprzez uczestnictwo w zespołach i inicjatywach artystycznych (m. in. solista legendarnego zespołu Łemkowyna). Od roku 2009 współtworzy front pracy o zachowanie łemkowskiej tożsamości kulturowej poprzez realizację wielu zadań i projektów skierowanych dla Łemków, głównie poprzez działalność stowarzyszenia, któremu w chwili obecnej przewodniczy. Język łemkowski jest dla niego jedynym ojczystym, a profesjonalne umiejętności muzyczne wykorzystuje w produkcji dźwiękowej związanej z kulturą łemkowską.
Pracował z zarządzie firmy Radiokit Ltd., dostarczającej oprogramowanie radiowe w technologii serwerowej. Jako konsultant akustyczny jest autorem dziesiątek projektów lub wytycznych akustycznych oraz instalacji nagłośnieniowych.
Aboutpaulo.lemko2020-11-05T11:38:14+01:00